logo_reprezentacja_ZSP_2022

Trzeci finał wojewódzki dla reprezentantów ZSP Września

W miniony czwartek siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni przypieczętowali znakomitą passę szkolnych zespołów w tym roku uzyskując awans do grona czterech najlepszych drużyn w Wielkopolsce. Podczas turnieju półfinałowego zorganizowanego we własnej hali reprezentanci ZSP Września zajęli drugie miejsce.
W Półfinale B Wojewódzkim w Piłce Siatkowej Chłopców udział wzięły najlepsze drużyny z Rejonu Konin, Poznań Teren Zachód II, Poznań i Poznań Teren Wschód. Do rywalizacji w hali sportowej ZSP we Wrześni przystąpiły drużyny I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, Zespołu Szkół Technicznych w Międzychodzie, Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu i Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. Grano systemem każdy z każdym, równocześnie na dwóch boiskach, zgodnie z przepisami gry ustalonymi przez SZS “Wielkopolska”. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów. Przy obecności opiekunów drużyn uczestniczących w zawodach dokonano przedmeczowej odprawy oraz losowania.              

Rozpoczęcie zawodów poprzedzono uroczystym ich otwarciem. W hali ZSP Września pojawiło się wielu zaproszonych gości. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor ZSP Września – Bogdan Nowak oraz Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz. W uroczystości uczestniczył także członek Zarządu Powiatu Wrzesińskiego – Stefan Tomczak, prezes pierwszoligowego klubu siatkówki Krispol Września – Robert Wardak oraz pierwszy trener Krispolu Września – Marian Kardas. Organizatorzy zadbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną. Prowadzonym zawodom przyglądała się bardzo liczna społeczność szkolna. Turniejowe mecze prowadziło dwóch licencjonowanych sędziów: Justyna Jastrzębska i Stanisław Stefański.

Wyniki kolejno rozgrywanych meczów

I LO Turek – ZSP Września 0:2 (18:25, 19:25)

ZSG-D Poznań – ZST Międzychód 2:0 (25:6, 25:11)

ZSP Września – ZST Międzychód 2:0 (25:10, 25:11)

I LO Turek – ZSG-D Poznań 0:2 (6:25, 8:25)

ZSG-D Poznań – ZSP Września 2:0 (25:7, 25:14)

ZST Międzychód – I LO Turek 0:2 (11:25, 15:25)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.Zespoł Szkół Geodezyjno-Drogowych Poznań

2.Zespół Szkół Politechnicznych Września

3.I Liceum Ogólnokształcące Turek

4.Zespół Szkół Technicznych Międzychód

Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Nagrody rzeczowe, pamiątkowe puchary i dyplomy uczestnikom wręczał Dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni – Bogdan Nowak oraz członek Zarządu Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” – Jarosław Graczyk. Pamiątkowe puchary ufundowane zostały przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni natomiast nagrody rzeczowe dla zawodników i trenerów przez Starostwo Powiatowe we Wrześni, Urząd Miasta i Gminy we Wrześni oraz Zespół Szkół Politechnicznych.

Zespoły ZSG-D Poznań oraz ZSP Września uzyskały prawo gry w finale wojewódzkim Licealiady, który rozegrany zostanie w dniu 27.04.2022 r. we Wrześni, w hali sportowej ZSP.
Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Kamil Błaszczyk, Wiktor Chwiłkowski, Filip Fibich, Jakub Kubczak, Mateusz Manikowski, Andrzej Rewers Szymon Molski oraz Adam Janiak, Oskar Radniecki, Michał Zerner, Przemysław Waśkowiak
Opiekun zespołu: Robert Czerniak

Skip to content