logo_piłkarze_ZSP_2022

Piłkarze ZSP Września nie spuszczają z tonu

Kolejny duży sukces odnieśli piłkarze nożni Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni, którzy tym razem występując na boisku typu orlik zdobyli Mistrzostwo Rejonu Poznań Teren Wschód, zapewniając sobie udział w finale wojewódzkim.
Aby uzyskać prawo gry w finale rejonu wcześniej trzeba było wywalczyć mistrzostwo powiatu. Podczas turnieju powiatowego rozegranego na własnym boisku w dniu 22.03.2022 r. reprezentanci ZSP Września nie mieli sobie równych. Tytuł mistrza powiatu wywalczyli pokonując 6:1 reprezentację ZSTiO Września, 5:2 LO Września i 4:0 ZSZ nr 2 Września.
Finał Rejonu Poznań Teren Wschód W Piłce Nożnej w ramach XXIII Licealiady rozegrano w dniu 06.04.2022 r. w Jarocinie. Tam do rywalizacji stanęli mistrzowie przynależących do rejonu pięciu powiatów.
W drodze losowania zespoły podzielono na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. Reprezentanci ZSP Września na tym etapie turnieju mieli do rozegrania tylko jeden mecz, w którym 2:1 pokonali gospodarzy – ZSP nr 1 Jarocin.
Wyniki meczów grupowych
Grupa A

LO Śrem – II LO Gniezno 5:0
LO Śrem – LO Środa Wlkp. 1:3
II LO Gniezno – LO Środa Wlkp. 4:3
Grupa B
ZSP Września – ZSP nr 1 Jarocin 2:1
Półfinał I
LO Śrem – ZSP nr 1 Jarocin 4:3
Półfinał II
ZSP Września – LO Środa Wlkp. 1:0
Mecz o 3. miejsce
ZSP nr 1 Jarocin – LO Środa Wlkp. 1:2
Finał
ZSP Września – LO Śrem 3:0
Kolejność końcowa turnieju
1.Zespól Szkół Politechnicznych Września
2.Liceum Ogólnokształcące Śrem
3.Liceum Ogólnokształcące Środa Wlkp.
4.Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Jarocin
5. II Liceum Ogólnokształcące Gniezno
Zespół ZSP Września zagrał w składzie: Jan Perzyński – Dawid Cieślak, Jędrzej Czajczyński, Tymoteusz Graczyk, Bartosz Grajkowski, Dominik Grzelewski, Aleksander Narożny, Marcin Spychalski, Wiktor Strzelczyk
Opiekun: Robert Czerniak

Skip to content