logo_Dz_Zesp_Down_2022

21 marca – załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jak co roku zachęcamy całą społeczność naszej szkoły do włączenia się w obchody tego dnia poprzez założenie dwóch różnych skarpetek! Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami. To dobra okazja, żeby pokazać, że jesteśmy różnorodni, żyjemy ze sobą na co dzień i możemy wzajemnie dopełniać nasze światy. 

Data obchodów tego dnia nie jest przypadkowa. Wiąże się ona z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Celem obchodów tego dnia jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej życia i funkcjonowania osób z zespołem Downa, propagowanie praw osób z tą wadą oraz integracja z nimi.

Chodzi przecież o ludzką życzliwość, tolerancję i zrozumienie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęcamy, do przyłączenia się do akcji!

Skip to content