logo-_wycieczka_na_plac_budowy_ULI_20220302-109

Wycieczka na plac budowy

2 marca 2022 r. uczniowie klas 2TB, 3Ep oraz 3TE uczestniczyli w wycieczce na plac budowy w ramach projektu “Budowa osiedla mieszkaniowego” realizowanego w ramach Uczniowskich Laboratoriów Informatycznych.

Aby lepiej przygotować się do realizacji projektu, którego celem jest zaprojektowanie i wykonanie makiety osiedla mieszkaniowego w trakcie budowy z wykorzystaniem drukarki 3D oraz zestawów LEGO SPIKE, uczniowie spotkali się
z kierownikiem budowy firmy Nowbud Panem inż. Rafałem Łuczakiem, który objaśnił uczniom etapy budowy z użyciem maszyn budowlanych.
Uczniowie w czasie wycieczki mogli dodatkowo poznawać różne praktyczne tajniki budowy w towarzystwie Pani inż. Magdaleny Adamczyk oraz Pana inż. Bartosza Głowackiego.

Dzięki temu uczniowie będą mogli lepiej zaprogramować roboty LEGO SPIKE poruszające się po makiecie do wykonywania prac budowlanych.


Na początku spotkania uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie przepisów BHP na placu budowy oraz zagrożeń występujących podczas wykonywania prac budowlanych.

 


Pierwszym etapem było zaznajomienie się z pracą wywrotki oraz koparko-ładowarki …

 


Następnie uczniowie mogli w praktyce obserwować pracę żurawia budowlanego …

Żuraw sterowany radiowo przez operatora


Po przejściu na kolejne obszary budowy zobaczyliśmy prace zbrojeniowe oraz elementy podziemne budynku …


Kończąc nasze spotkanie usłyszeliśmy jeszcze trochę dodatkowych informacji na temat prac wykończeniowych oraz współczesnych technologii budownictwa …


Serdecznie dziękujemy Pani Prezes firmy Nowbud Monice Grzegorek za kolejną pomoc w realizacji projektu oraz kierownikom budowy: Panu Rafałowi Łuczakowi za przekazanie fachowej wiedzy oraz Pani Magdalenie Adamczyk i Panu Bartoszowi Głowackiemu za liczne odpowiedzi na pytania ciekawskich uczniów.

Dziękujemy wszystkim pracownikom przebywającym na placu budowy za wyrozumiałość i życzliwość.

Skip to content