logo_finał_akcji_2021

“Paczuszka dla maluszka” – finał akcji

W grudniu odbyła się w naszej szkole świąteczna zbiórka charytatywna pod nazwą “Paczuszka dla Maluszka”. Jest to akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek na rzecz dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach w całej Polsce. Nasza szkoła zbierała artykuły higieniczne dla Miejskiego Centrum Interwencji Kryzysowej w Poznaniu, gdzie trafiają mamy w trudnej sytuacji życiowej. Tuż przed świętami, 23 grudnia, przygotowane przez nas dary zostały przekazane do wspieranej przez nas instytucji.

Według szacunków Fundacji Małych Stópek w tegorocznej edycji akcji “Paczuszka dla Maluszka” zebrano artykuły kosmetyczne o łącznej wartości ponad 10 mln złotych. To wynik kilkakrotnie wyższy niż w poprzedniej edycji. Nasza szkoła ma swój skromny udział w tym sukcesie. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę: naszym uczniom, ich rodzicom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu. Jednocześnie zachęcamy do dalszych takich działań, bo dobro wraca!

Skip to content