logo_finalistki_OWIUHM_2021

Finalistki Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich

W piątek 10 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół nr 3 w Kutnie odbył się finał VII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich. Miło nam poinformować, że dwie uczennice technikum ekonomicznego: Izabela Białożna z klasy 3 Ekp i Magdalena Bzowa z klasy 4 Tek zostały szczęśliwymi posiadaczkami tytułu finalisty olimpiady i dzięki temu zostają zwolnione z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Magda otrzyma 100% z testu egzaminacyjnego w kwalifikacji AU.36 Prowadzenie rachunkowości, natomiast Iza otrzyma maksymalny wynik testów w dwóch kwalifikacjach: EKA.04 Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej oraz EKA.05 Prowadzenie spraw kadrowo – płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.

Podczas piątkowego finału uczennice technikum ekonomicznego zmagały się w testem finałowym oraz zadanie praktycznym obejmującym wiedzę i umiejętności mieszczące się w takich dyscyplinach jak: ekonomia, nauki o zarządzaniu i finanse oraz z tematem wiodącym, który w tej edycji olimpiady brzmiał: “Inflacja a zachowania podmiotów gospodarczych w Polsce”. Czekamy z niecierpliwością na wyniki ostateczne finałowej rozgrywki i gratulujemy sukcesu.

Skip to content