logo_poznaj_Polske_2021

Wycieczka w ramach przedsięwzięcia “Poznaj Polskę”

W dniach 8 – 10 listopada 2021 roku uczniowie klasy 3 TEp – technik elektronik, brali udział w realizacji programu Ministerstwa Edukacji Narodowej “Poznaj Polskę”.

Dzięki 15 tys. dofinansowania udało się dotrzeć do ciekawych zakątków związanych z naszą Ojczyzną. Na wędrownym szlaku znalazły się miejsca związane ze śladami Polskiego Państwa Podziemnego, z kardynałem Stefanem Wyszyńskim, kulturą i dziedzictwem narodowym oraz z największymi osiągnięciami polskiej nauki.

W tym czasie odwiedziliśmy:

  • Radom (Muzeum Wsi Radomskiej, Katedrę pw. Opieki Matki Bożej, rynek),
  • Kazimierz nad Wisłą (Górę Trzech Krzyży, Stare Miasto),
  • Lublin (Katolicki Uniwersytet Lubelski, muzeum KUL-u, Stare Miasto, Państwowe Muzeum na Majdanku, Muzeum Narodowe, Kaplicę Trójcy Świętej, kościół o. Dominikanów, Muzeum Martyrologii pod Zegarem, Katedrę pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty z kryptami, skarbcem oraz zakrystią akustyczną, Muzeum Wsi Lubelskiej),
  • Kozłówkę (pałac Zamoyskich oraz miejsce ukrywania się w czasie wojny bł. kard. Wyszyńskiego),
  • Sandomierz (Stare Miasto oraz Katedrę pw. Narodzenia NMP),
  • Święty Krzyż (klasztor o. Oblatów oraz ścieżkę dydaktyczną gołoborzy w Świętokrzyskim Parku Narodowym),
  • Kielce (rezerwat Kadzielnia, rynek oraz Katedrę pw. Wniebowzięcia NMP).

Oprócz zwiedzania był także czas na modlitwę podczas sprawowanej każdego dnia Mszy świętej oraz na wzajemne, lepsze poznanie i pogłębienie relacji.

Skip to content