logo_technik_ekonomista_2021

Pracowita jesień ekonomistów!

Jesień w klasach ekonomicznych to sezon olimpiad i konkursów przedmiotowych. Za nami już etap szkolny VII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań był temat, jak najbardziej na czasie : “Inflacja a zachowania podmiotów gospodarczych w Polsce”. Do zmagań przystąpiło 25 uczniów klas ekonomicznych, którzy rozwiązywali test obejmujący zagadnienia ze wszystkich przedmiotów zawodowych oraz tematu przewodniego.

Do etapu wojewódzkiego olimpiady przeszło ośmioro uczniów klas ekonomicznych: Magdalena Bzowa (klasa 4 TEK), Oliwia Zawierucha, Paulina Grześkowiak, Maria Ciszek, Maciej Nowak (3 TEK), Paulina Kamińska, Izabela Białożna, (3 Ekp) oraz Julia Świercz (2TEK). Uczniowie będą walczyć o zwolnienie z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w Poznaniu dnia 18 listopada 2021 roku.

To nie koniec rywalizacji. Dnia 10 grudnia 2021 roku odbędą się dwa etapy szkolne kolejnych konkursów tj.: Olimpiady “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz pierwszej edycji olimpiady organizowanej przez Uniwersytety Ekonomiczne pod nazwą “Finansomania”. Uczniowie klasy 1 TER wezmą natomiast udział w konkursie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, którego celem jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach z bezgotówkowego obrotu pieniędzmi, posiadania rachunku bankowego oraz otrzymywania na nie świadczeń z ZUS pt.: “Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”.

Koordynatorem Olimpiad jest pani Małgorzata Głowacka, natomiast konkursu ZUS pani Roksana Owczarzak – nauczycielki przedmiotów ekonomicznych.

Wszystkim rywalizującym życzymy powodzenia na dalszych etapach rozgrywek!!!

Skip to content