logo_wycieczka_Auschwitz_2021

Wycieczka do Muzeum Auschwitz – Birkenau

11 października 2021 roku młodzież klas maturalnych wyjechała do wyjątkowego miejsca jakim jest Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. Były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady co roku odwiedzają najstarsi uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych. Od ponad piętnastu lat cykliczne wyjazdy organizowane przez Panie Marlenę Czyż i Anitę Rembowicz – Robaszkiewicz, budzą ogromne zainteresowanie.

Auschwitz-Birkenau – niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady wpisany został na listę UNESCO w 1979 roku. Jest symbolem okrucieństwa, planowanego ludobójstwa i Szoah. Miejscem, w którym historie pojedynczych umarłych i historie całych grup narodowych łączy ból, niewyobrażalne cierpienie, poniżenie i męka. Auschwitz – Birkenau to symbol terroru, wojny, Holocaustu – to miejsce, które powinien zobaczyć każdy, żeby zrozumieć do czego może doprowadzić brak tolerancji, rasizm, ksenofobia.

Młodzieży, oprócz organizatorek, towarzyszą najczęściej wychowawcy klas czwartych. W tym roku był z nami Pan Mirosław Jadryszak, którego zdjęcia udokumentowały nasz wyjazd.

Skip to content