logo_podziekowanie

Pożegnanie pani Barbary Dobrosielskiej

40 lat pracy w służbie zdrowia, 34 lata w naszej szkole. Tysiące przebadanych uczniów i tych, którym trzeba było udzielić pomocy. Pielęgniarka szkolna pani Barbara Dobrosielska, nazywana przez wszystkich panią Basią, odeszła na emeryturę.

W tej pracy wymagana jest samodzielność i dyscyplina. Nie można sobie pozwolić na okresy mniejszej aktywności, ponieważ zadań jest sporo. Należy do nich wykonywanie badań bilansowych, diagnozujących stan zdrowia uczniów według ściśle określonych parametrów, ale też udzielanie pomocy doraźnej. Pielęgniarka szkolna odpowiada także za promocję zdrowia oraz przygotowuje dokumentację statystyczną. Pani Basia – jak deklaruje – lubiła swoją pracę, bo lubiła uczniów. Pomimo, że panuje powszechne przekonanie, iż w szkole pracuje się coraz trudniej potrafiła znaleźć wspólny język z młodymi ludźmi.

Pani Basiu za wszystkie te lata, starania i trud bardzo serdecznie dziękujemy.

Skip to content