logo_Arboretum_Wojslawice

Wycieczka klas architektury krajobrazu do Arboretum w Wojsławicach

Arboretum z łac. arbor, arboris – drzewo, ogród dendrologiczny czyli miejsce, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy oraz prowadzi się nad nimi badania.

Pod opieką zespołu przedmiotowego architektury krajobrazu tj. P. Moniki Sitko, Hanny Piątek i Liliany Sull, 1 października 2021 roku klasy 1TAI, 2TAI i 3 TAp oraz 3TAI wzięły udział w wycieczce do Arboretum w Wojsławicach.

Najpierw wspólnie wraz z panem przewodnikiem zwiedzaliśmy i zapoznawaliśmy się z bogatą kolekcją drzew, krzewów, bylin i traw. Kolejnym punktem wycieczki było wspólne ognisko i oczywiście pieczone kiełbaski, kaszanka, ziemniaczki oraz chlebek, a na deser placuszek. Pogoda dopisała i myślę, że pomimo trudu długiej drogi uczniowie wrócili zadowoleni i znów z porcją wiedzy.

Skip to content