logo_DB_opis_2021

W dniu 6 października 2021 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Budowlańca. W ramach tego dnia odbyły się szkolenia, wykłady oraz warsztaty. Przyjechało do nas wielu gości z różnych dziedzin budownictwa.

Na początku został wygłoszony wykład przez Panią Prodziekan z Politechniki Poznańskiej Marlenę Kucz na temat oferty edukacyjnej uczelni dla naszych uczniów. Naszym gościem był, także Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego we Wrześni, który mówił na temat “Pozwolenia na budowę i dokumentów z tym związanych”. Kolejnym punktem programu były szkolenia na hali budowlanej, tam znalazła się firma Knauf, która wykonała szkolenia z suchej zabudowy oraz z tynków. Następnie firma Horus, przeprowadziła szkolenie z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości oraz ochrony przed hałasem.

Do naszej szkoły na warsztaty pt. “Bob budowniczy damy radę” przybyli przedszkolaki z przedszkola Miś Uszatek. Dzieci brały udział w zajęciach aktywizujących z elementami budownictwa. Przy czym świetnie się bawiły. Ich radość była bezcenna.

Cennym punktem tego dnia okazał się także pokaz elektronarzędzi firmy Hikoki – firma Elektrosprzęt. Ostatnim punktem programu był wykład Pani Małgorzaty Szczęsnej, która jest doradcą budowy i mówiła o błędach w sztuce budowlanej, opierając się na praktycznych przykładach.

Uczniowie klas budowlanych z chęcią uczestniczyli w całym programie dnia, ale mieliśmy także gości z zewnątrz, a mianowicie zagościła młodzież z jednej z wrzesińskich podstawówek wraz z opiekunem.

Skip to content