logo_Skills_2021

SkillsPoland 2021, Gdańsk 25-26 listopada 2021 r.

Konkurs i Eliminacje krajowe SkillsPoland 2021 odbędą się 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku, na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). W ciągu dwóch dni zmagań 80 zawodników ocenianych przez ponad 40 ekspertów z Polski i z zagranicy, w 9 konkurencjach powalczy o udział w finale WorldSkills Shanghai 2022.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. Konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills to największe tego rodzaju zawody na świecie. Obecnie wróciliśmy z mistrzostw Europy EuroSkills Graz 2021, które okazały się dla nas dużym sukcesem a 3 naszych reprezentantów w konkurencji florystyka, gotowanie i spawanie zdobyło brązowe medale.

W 2017 roku Polska dołączyła do rywalizacji, której efektem będą organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Biuro WorldSkills Poland krajowe eliminacje SkillsPoland 2021. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. targi szkół technicznych i branżowych, panele dyskusyjne, debaty, warsztaty dla nauczycieli oraz oficjalna gala rozdania nagród.

Została uruchomiona rekrutacja dla poszczególnych konkurencji:

  1. Florystyka,
  2. Frezowanie CNC,
  3. Fryzjerstwo,
  4. Instalacje sanitarne i grzewcze,
  5. Instalacje elektryczne,
  6. Meblarstwo,
  7. Mechanika pojazdów rolniczych,
  8. Obsługa gości hotelowych,
  9. Stolarstwo.

Zapraszamy do udziału pasjonatów: uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół do udziału w wydarzeniu.

Szczegóły na temat WorldSkills i SkillsPoland kliknij tutaj!

Link do rekrutacji kliknij tutaj!

Broszura informacyjna:

Prezentacja:

Skip to content