logo_piknik_podsumowanie_2021

VII Powiatowy Piknik Naukowy

W niedzielę 19 września miała miejsce siódma edycja Powiatowego Pikniku Naukowego. W organizację pikniku włączyli się też nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych.

Stoisko przygotowane przez polonistów, zgodnie z hasłem “Bajkowy zawrót głowy”, zaoferowało dzieciom przedstawienie pt. “Dźwiękowiersze“, kolorowanie postaci z bajek i nie tylko, a także malowanie twarzy. Jedyne w swoim rodzaju makijaże wykonywały uczennice klasy III TEkp: Dominika Błaszczyk, Marta Pruchniak, Alicja Grygiel.

Z kolei matematycy  na swoim stanowisku  prezentowali klocki Polydron oraz Piramidę Sierpińskiego. Z klocków, które zostały pozyskane dzięki udziałowi w projekcie unijnym “Nauka – to lubię!”, uczestnicy pikniku mogli budować dowolne bryły, wykazując się swoją kreatywnością. Uczniowie: Oliwia Pietrzak, Katarzyna Podlewska, Maciej Foremniak (klasa 3 TEKp) i Julia Idczak (klasa 1 TER) wyjaśniali zainteresowanym, co to są fraktal, jak zbudować Trójkąt Sierpińskiego oraz Piramidę Sierpińskiego. Poza tym wraz z opiekunem, p. Moniką Idczak, zbudowali część takiej piramidy z balonów. Liczne atrakcje i które cieszyły się dużym zainteresowaniem oprawę sportową  pikniku przygotowali także nauczyciele wychowania fizycznego.

W hali sportowej pod opieką p. Roberta Czerniaka i p. Justyny Andrzejewskiej miały miejsce zabawy z pikami gimnastycznymi. To właśnie one przyciągnęły największą grupę najmłodszych uczestników pikniku. Również w hali p. Anna Pawlak i p. Izabela Fischer przy pomocy uczennic: Zuzanny Michalak oraz Zuzanny Szuby z klasy 1 TER, uczyły  prostych układów choreograficznych. Zajęcia te cieszyły się powodzeniem nie tylko wśród dzieci, młodzieży, ale również wśród rodziców. Z kolei na boiskach szkolnych p. Przemysław Trubacz, p. Grzegorz Machiński, p. Przemysław Śmidowicz oraz p. Maciej Głowacki czuwali nad przeprowadzaniem konkurencji zawierających elementy techniczne odpowiednie dla początkującego koszykarza oraz piłkarza nożnego. Dzieci bawiły się także, przeciągając linę na podestach. Uczestnikom zabaw towarzyszył uśmiech na twarzach oraz element zdrowej rywalizacji sportowej. O to, by wszystko przebiegało sprawnie i bezpiecznie, dbali równie uczniowie klas maturalnych: Krystian Augustyniak, Jan Czerniak, Jakub Maciejewski, Gerard Kaszyński i Jakub Kamiński. Uczestnicy pikniku zbierali przy każdym stanowisku sportowym pieczątki i otrzymywali pamiątkowe medale oraz nagrody od organizatorów.

Niedzielne popołudnie upłynęło bardzo szybko. Także tym razem tradycji stało się zadość i na kolejnej już edycji powiatowego pikniku nie zabrakło dość licznie reprezentowanych przedstawicieli naszej szkoły.

Skip to content