logo_DG_2021

Dzień Grzyba obchodzony jest 24 września. To święto, które niesie same plusy: daje okazję do spaceru, może być niezwykłą przygodą podczas grzybobrania, a zebrane grzyby będą po uprzednim przygotowaniu smakowitym obiadem. Grzyby zbieramy dla ich walorów smakowych i aromatycznych.

Są pokarmem mało kalorycznym, ponieważ zawierają dużo wody i cechują się niską zawartością tłuszczów i węglowodanów. Zawierają jednak pewne ilości witamin zwłaszcza z grupy B, a także D i E w zależności od gatunku grzyba oraz sole mineralne np. związki potasu, fosforu, żelaza. Mogą również dostarczyć organizmowi ludzkiemu mikroelementy takie jak: kobalt, cynk, fluor, jod, mangan, miedź. Oprócz związków odżywczych niektóre gatunki grzybów zawierają także substancje toksyczne, które mogą spowodować śmiertelne zatrucia. Należy umieć odróżnić grzyby jadalne od podobnych do nich grzybów trujących lub niejadalnych.

Złote zasady:

  1. W razie podejrzenia zatruciem udaj się do lekarza pierwszego kontaktu.
  2. Sprawdzaj swoje zbiory dwukrotnie.
  3. Zbieracz amator nie może być grzybiarzem super znawcą.
  4. Nawet jadalne gatunki grzybów, nieodpowiednio lub zbyt długo przechowywane mogą być szkodliwe, to samo dotyczy “robaczywych” lub “starych” grzybów.
  5. Tak zwane ludowe sposoby na rozpoznanie jadalnych grzybów są zawodne!
  6. Jeśli nie jesteś pewien grzyba, to udaj się do inspekcji sanitarnej !!!

Więcej informacji o grzybach na stronie internetowej – kliknij tutaj!

Skip to content