logo_akcja_ekologia

Sprzątanie Świata 22 września 2021 pod hasłem: “Myślę, więc nie śmiecę.”

To już 28 Akcja Sprzątania Świata!!

Włącz się w tegoroczną Akcję! Pokaż, jak dbasz o porządek wokół własnego domu czy pobliskich terenów. Przyślij zdjęcia lub filmy na adres: pablocz@poczta.onet.pl (w temacie napisz swoje imię i nazwisko).

Na Wasze zdjęcia czekamy do czwartku (23 września 2021 roku). Najciekawsze opublikujemy na szkolnej stronie internetowej za pomocą kolażu.

W tym roku Polska, została opatrzona hasłem: “Myślę, więc nie śmiecę”. Plakat tegorocznej Akcji wybitnego polskiego artysty Andrzeja Pągowskiego, zatytułowany Ekologiczny Człowiek Myślący, jest zarówno w całości jak i w każdym zaobserwowanym obrazie znakomitą lekcją nieśmiecenia. Specyficzna poza człowieka, kojarząca nam się ze zmaganiami myślowymi, zmusza nas do zastanowienia się nad nawykami związanymi z codziennymi odpadami. To co przykuwa nasz wzrok na plakacie, to wszystkie obowiązujące w roku 2021 kolory recyklingu.

Niewątpliwym fenomenem Plakatu tegorocznej Akcji Sprzątanie Świata będzie fakt, że zaczniemy myśleć o nieśmieceniu.

SEGREGUJMY ŚMIECI !!! 

CZYSTOŚĆ  ZIEMII  W  NASZYCH RĘKACH !!!

Skip to content