palmiarnia-1-2

Weronika Jagielska zwyciężczynią konkursu w ramach projektu “Szkoła pod palmami”

Z radością informujemy, że Weronika Jagielska z kl.3TA wygrała konkurs (w grupie wiekowej – szkoła ponadpodstawowa) przygotowywany w ramach projektu “Szkoła po palmami” prowadzonego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Palmiarnia Poznańska.
Zadaniem uczniów było stworzenie prezentacji przedstawiającej 3 rośliny z kolekcji Palmiarni Poznańskiej, które, biorąc pod uwagę zachodzące zmiany klimatu i prognozy tych zmian w najbliższych latach, mogłyby poszerzyć szatę roślinną naszej okolicy. W swojej pracy pt. “Zielona przyszłość” Weronika zaproponowała:
– wawrzyn szlachetny (Laurus nobilis)
– dąb korkowy (Quercus suber)
– szarańczyn strąkowy (Ceratonia siliqua)
Wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca w Palmiarni Poznańskiej. Niestety, Weronika nie mogła uczestniczyć w tym wydarzeniu, ponieważ tego dnia pisała egzamin zawodowy – mamy nadzieję, że zakończy się on podobnym sukcesem! Dyplom oraz upominki zostaną przekazane podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content