logo_olimpiada_lekcje_ZUS

Ekonomistki ZSP pierwsze w Wielkopolsce!!!

Paulina Kamińska, Weronika Pachuta i Wiktoria Lepczyńska – uczennice klasy drugiej technikum ekonomicznego wygrały etap wojewódzki Olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej w ramach projektu pt.: “Lekcje w ZUS”. Ekonomistki ZSP pokonały 19 szkół z Wielkopolski i dzięki temu będą reprezentowały nasz region w finale, który odbędzie się już 16 kwietnia 2021r. Warto przypomnieć drogę dziewcząt do tego miejsca. Najpierw etap szkolny, gdzie każda z nich zdobyła maksymalną liczbę punktów, potem etap okręgowy, gdzie jako drużyna uczennice straciły tylko jeden punkt odpowiadając na szereg trudnych pytań obejmujących tematykę skomplikowanych zagadnień systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce.

Warto również przypomnieć, że to już kolejny sukces ZSP w tej Olimpiadzie. Wiosną 2016 roku także uczennice technikum ekonomicznego: Paulina Machińska, Natalia Dąbek i Aneta Pankros doszły do finału konkursu zajmując ostatecznie III miejsce w Polsce. Zarówno wtedy jak i dziś opiekunem merytorycznym konkursu jest pani Małgorzata Głowacka – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

Życzymy dziewczynom sukcesu w finale!!!

Skip to content