012

Kolędowanie – mimo wszystko…

Mimo pandemii, mimo zamarcia szkolnego życia, mimo zmęczenia coraz to bardziej powszedniejącą nienormalnością, odbyło się nasze tradycyjne szkolne kolędowanie. O tradycji śmiało już można mówić, bo pierwsze takie wspólne śpiewanie miało miejsce, gdy obecnych pierwszoklasistów nie było jeszcze na świecie…

Nic nie przeszkodziło, by w innej – właściwej dzisiejszym czasom – “zdalnej” formie zanucić wirtualnie kilka przepięknych bożonarodzeniowych pieśni.

Trzy wykonawczynie – Olga Wojciechowska z klasy II TEkp, Natalia Szczepańska z klasy III TEk oraz Klaudia Jankowska, nasza absolwentka z 2018 roku (obecnie studentka III r. UE), w wymownej scenerii opustoszałej hali sportowej zaśpiewały “dla całego świata”, łącząc się za pomocą Facebooka ze swoimi kolegami. Krótkiemu spotkaniu na odległość towarzyszyły życzenia Dyrektora, zakończone najpiękniejszą polską kolędą “Bóg się rodzi”.

Skromna galeria zdjęć przedstawia “kolędowy backstage”, czyli spojrzenie w kulisy fejsbukowego zdarzenia…
A my wszyscy życzmy sobie, by w przyszłym roku było jak zawsze – żebyśmy znowu mogli wspólnie spotkać się “na kole” i pełnym głosem zaśpiewać na 1000 gardeł…

Skip to content