2020_12_02_DigitalBAA_36

Nagroda Best Apprentice Award dla Wiktorii Czajki

2 grudnia 2020 roku odbyła się uroczystość powitania uczniów, którzy rozpoczęli naukę w klasie patronackiej w zawodzie mechanik precyzyjny i są pracownikami młodocianymi firmy Volkswagen Poznań. Podczas wydarzenia wręczono również nagrodę Best Apprentice Award dla najlepszej absolwentki klas patronackich VWP – Wiktorii Czajki.

Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczna inauguracja odbyła się online. Poza pierwszoklasistami, wychowawcami klas oraz dyrekcją szkół w uroczystości uczestniczyli Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz, Wicestarosta Poznański pan Tomasz Łubiński oraz przedstawiciele koncernu Volkswagen. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu na temat przemysłu 4.0 oraz dyskusji o edukacji zdalnej. W imieniu naszej szkoły wypowiadał się Patryk Zwoniarek z klasy I mpr.

Na zakończenie pani Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych i organizacji oraz pani Stefanie Hegels, dyrektor zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wręczyły Best Apprentice Award – koncernową nagrodę przyznawaną najlepszym absolwentom, którzy zakończyli kształcenie zawodowe w poprzednim roku. Uczniowie wyróżnieni tą nagrodą mogą wyjechać na roczny staż do wybranego zakładu VW poza granicami swojego kraju.

W tym roku Polskę reprezentowała po raz pierwszy kobieta – Wiktoria Czajka, która ukończyła naszą szkołę w roku 2019. Wychowawcą klasy był pan Szymon Ladorski.

Uroczysta gala dla absolwentów z całego świata odbyła się online 27 listopada. Gratulacje wyróżnionym złożyli prezes koncernu Volkswagen Herbert Diess, dyrektor HR Gunnar Kilian oraz przewodniczący światowej rady zakładowej Bernd Osterloh.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content