IMG_3422

Dzień spadającego liścia

Jan Lechoń: Cóż ja jestem? Liść tylko, liść, co z drzewa leci. Com czynił – wszystko było pisane… 23 września rozpoczyna się kolejna, piękna i malownicza pora roku – jesień. Najbardziej charakterystyczna cecha to właśnie opadające, przebarwione w różnych odcieniach żółtego, pomarańczowego i czerwonego liście. Budowa morfologiczna tych części rośliny jest niezwykle bogata od okrągłych, lancetowatych, klapowanych po złożone z wielu listków najróżniejszej długości, z brzegiem piłkowanym, ząbkowanym, z wyrostkami.

A inspiracji do obcowania z liśćmi wiele – spacer w liściach, odciskane liście na materiale, kartkach czy na odzieży, tworzenie kompozycji i bukietów z liści. Z ogrodniczego punktu widzenia z liści uzyskujemy zasobną w składniki pokarmowe ziemię liściową. Służy na przede wszystkim do produkcji rozsady oraz jako komponent ziemi w uprawach roślin balkonowych. Tymczasem cieszymy się opadającymi liśćmi, spacerujmy po liściach, dekorujmy swoje pomieszczenia liśćmi.

Skip to content