logo_lekcja_pszczelarstwa_2022

Lekcja otwarta na temat pszczelarstwa w SSP 3 we Wrześni

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu: Kinga Grzegorzewicz, Amelia Nowak, Zuzanna Król, Weronika Grępka oraz Paweł Biernat przeprowadzili lekcje otwarte dla młodszych koleżanek i kolegów z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrześni.

Tematyką zajęć były rośliny miododajne oraz produkcja miodu. Uczniowie dowiedzieli się jak przebiega produkcja miodu oraz z jakich roślin on powstaje, zobaczyli jak wygląda ul od środka i przymierzyli profesjonalny strój pszczelarza. Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, które z ogromnym zaciekawieniem wysłuchiwały i aktywnie włączały się do zadań przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy Pani Aleksandrze Sommerfeld-Walory (pedagog SSP 3) za możliwość przeprowadzenia lekcji.

Opiekun grupy: Piotr Jóźwiak – pedagog szkolny

Skip to content