BjakBatory

Projekt “B jak Batory”

10 lutego 2020 przypadało stulecie zaślubin Polski z morzem. Morska historia II RP łączy się z wieloma sukcesami – jednym z nich była budowa transatlantyków. Projekt “B jak Batory”, realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, opowiada o jednym z nich. Warto zatrzymać się na chwilę i “popłynąć w rejs” Batorym.

M/S Batory od 1936 roku przez 33 lata pływał pod polską banderą jako regularny środek transportu do Ameryki oraz w konwojach podczas II wojny światowej.

“Lucky ship”, jak go nazywano, owiany jest wieloma legendami. Podczas swojej służby odbył 222 rejsy oceaniczne, przewożąc 270 tysięcy pasażerów. Szczegóły projektu tutaj!

Wystawa w naszej szkole znajduje się przy sali 108, zapraszamy do obejrzenia.

Skip to content