logo_DJO_2021

Europejski Dzień Języków. Jak zostać poliglotą?

26 września każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Święto to zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Najważniejsze przesłanie tego dnia to różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie. Idea tego święta służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

Znajomość języka obcego niesie za sobą wiele różnorakich pożytków i jest wręcz niezbędnym minimum do świadomego funkcjonowania w dzisiejszym zglobalizowanym świecie bez granic. W Europejski Dzień Języków warto też mówić o tym, jak skutecznie uczyć się języków obcych, a sposobów jest wiele:

  • Słuchaj radia lub podcastów.
  • Nie bój się mówić w obcym języku.
  • Poznaj ludzi posługujących się językiem, który chcesz opanować.
  • Załaduj dobrą aplikację do nauki słówek na telefon. 
  • Zmień język w urządzeniach.
  • Uwzględnij swoje zainteresowania.

Efektywność nauki języka obcego zwiększymy również ucząc się zgodnie ze swoim stylem uczenia się, czyli takim, jaki preferuje mózg. Istnieją cztery style uczenia się:

  • wzrokowy,
  • słuchowy,
  • dotykowy (czuciowy),
  • kinestetyczny. 

Więcej na ten temat na poniedziałkowych lekcjach języka niemieckiego. Germaniści w naszej szkole włączają się w obchody Europejskiego Dnia Języków!

Skip to content