Strona Główna

Jesteśmy Klubem Żeglarskim przy Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni. W swojej działalności nawiązujemy do tradycji sięgającej roku 1975, kiedy to Klub stawiał pierwsze kroki.

Prowadzimy szkolenia żeglarskie, podczas których nasi członkowie zdobywają umiejętności potrzebne przy obsłudze żaglówki. Organizujemy wyjazdy nad Jezioro Powidzkie; tam uczniowie mają okazję poznać okolice Powidza czy Giewartowa od strony wody, a nie tradycyjnie – z lądu. Korzystamy nie tylko z żaglówek, ale także z kajaków czy rowerów wodnych.

Sprzęt żeglarski będący własnością szkoły wymaga nieustannej konserwacji. Prace te wykonywane są w hangarze usytuowanym w pobliżu szkoły. Do pomocy jest mile widziana każda para rąk. Dzięki zapaleńcom, którzy poświęcają swój wolny czas na czyszczenie, szlifowanie czy malowanie i spędzają wiele godzin w hangarze, z początkiem każdego sezonu możemy korzystać z odnowionego sprzętu szkolnego i spędzać czas na łonie przyrody, żeglując po wodach położonego 40 km od Wrześni Jeziora Powidzkiego.

Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie chętnych i dzięki ich zaangażowaniu wkrótce rozpoczniemy sezon żeglarski 2013.