Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Praktyki zagraniczne

leonardo rgb

Zagraniczne praktyki zawodowe w roku szkolnym 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie "Praktyki zagraniczne ekonomistów szansą na zwiększenie ich mobilności i kompetencji zawodowych "

Autorem i koordynatorem tego projektu jest Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica  w Nowym Tomyślu. Projekt ten jest projektem partnerskim przygotowanym  w ramach programu Leonardo da Vinci - "Uczenie się przez całe życie", realizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

Jest to kontynuacja współpracy naszych szkół w ramach projektu „Mobilność w procesie kształcenia zawodowego to zwiększenie szans zatrudnienia”, który był realizowany w latach 2009/2011. W projekcie uczestniczą uczniowie ZSP z Wrześni i ZS nr 2 z Nowego Tomyśla  z klas trzecich Technikum Ekonomicznego.  Będą oni odbywali praktyki zawodowe  w instytucjach i przedsiębiorstwach niemieckich. Projekt przewiduje, że na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Niemiec wyjedzie 15 uczniów z ZSP Września i ZS nr 2 Nowy Tomyśl odpowiednio wybranych i przygotowanych.

Partnerskie szkoły niemieckie z Wolfenbüttel i z Northeim zobowiązały się do znalezienia odpowiednich miejsc odbywania praktyk dla naszych uczniów zgodnie z programem nauczania  oraz zapewnienia im właściwej opieki, zakwaterowania i wyżywienia w tym czasie.
Projekt ten odpowiada zapotrzebowaniu młodych ludzi na zdobywanie odpowiedniego doświadczenia, umiejętności i wiedzy ułatwiających poszukiwanie zatrudniania się  we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pozwoli porównać systemy kształcenia i szkolenia praktycznego w tym zawodzie w Niemczech i Polsce. Wzmocni poczucie obywatelstwa europejskiego, wzajemnej egzystencji, umiejętności językowe oraz pozwoli zapoznać się  z warunkami i ewentualnymi możliwościami zatrudnienia na rynku europejskim.
Dzięki tej praktyce uczniowie zdobędą kompetencje i umiejętności, które zostaną wykazane w Europass Mobiliti (międzynarodowym dokumencie uznawanym przez wszystkie kraje Unii Europejskiej), co zdecydowanie ułatwi im start w dorosłe życie zawodowe.   

Szkoły biorące udział w projekcie to:

  1. Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni,
  2. Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu - koordynator projektu,
  3. CGLS w Wolfenbüttel,
  4. BBS II w Northeim,

Projekt dotyczy klas trzecich Technikum Ekonomicznego. Wszystkie koszty dotyczące wyjazdu, wyżywienia, zakwaterowania, ubezpieczenia, szkolenia językowego i przygotowania kulturowego będą sfinansowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

Marek Chęciński - wicedyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych.

2013-2014

Wyjazd na praktyki


Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap