Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik informatyk

Finał VI edycji "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs PI 20194 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole finał VI edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs odbywał się dwuetapowo.

Etap szkolny odbył się 19 marca 2019 roku, brało w nim udział 121 uczniów z gminy Września i Nekla. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej.

W tegorocznej edycji, test wyłonił najlepszych dwunastu uczniów do II etapu:

 • Rafał Malinowski - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni,
 • Nadia Krzyżkowiak - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni,
 • Hubert Pawłowski - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni,
 • Michał Andrzejczak - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni,
 • Marcin Lewandowski - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni,
 • Patryk Cierzniak - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 2 we Wrześni,
 • Maciej Głowacki - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni,
 • Olaf Łuczak - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
 • Mikołaj Narożny - Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni,
 • Krzysztof Haller - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Marzeninie,
 • Michał Mendzelewski - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Nekli,
 • Konrad Szczepaniak - Samorządowa Szkoła Podstawowa w Nowym Folwarku.

Drugi etap - finał - polegał na rozwiązaniu zadań praktycznych dotyczących: systemu operacyjnego Microsoft Windows, sieci komputerowych (LAN, WAN), oprogramowania biurowego (arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel), algorytmów (Scratch – interpretowany wizualny język programowania) oraz stron internetowych (HTML). Autorami pytań I i II etapu konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

Po rozwiązaniu zadań finałowych, nastąpiła przerwa w której uczniowie wysłuchali wykładu na temat "kodowania", zorganizowanego przez ucznia naszej szkoły Daniela Urbanowicza z klasy III TI (technik informatyk), któremu pomagały Eliza Górecka i Agnieszka Meller z klasy III TI (technik informatyk).

Finalistami zostali:
I miejsce - Michał Mendzelewski
II miejsce - Krzysztof Haller
III miejsce - Konrad Szczepaniak

Finaliści i pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie konkursu naszym sponsorom. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Rady Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych, Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz firm z nami współpracujących: Dimnet Komputery ul. Harcerska 4, PHU Kompleks Grzegorz Krukowski i Wydawnictwa Helion.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom VI edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" za udział. Podziękowania należą się także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Serdecznie zapraszamy już za rok wszystkich chętnych uczniów ze szkół podstawowych do VII edycji konkursu.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap