Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik ekonomista

Podwójne złoto ekonomistek na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości

logo Ostrowiec Blok B"Byle człowiek był szlachetny, całą zaś resztę można zdobyć talentem, wiedzą, rozsądkiem, geniuszem". Fiodor Dostojewski

W dniach 2-4 czerwca 2017 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się centralne eliminacje IV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Patronat nad olimpiadą objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Prezes Urzędu Patentowego.

W 2014 roku Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni był organizatorem pierwszej edycji tej olimpiady.

Dnia 2 czerwca 2017 roku o godzinie 14.00 nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady, powitanie 84 uczestników i 28 opiekunów z całej Polski. O godzinie 14.15 odbył się etap pisemny - test wielokrotnego wyboru z zakresu ustawy "Prawo własności przemysłowej". O godzinie 16.00, zgodnie z programem olimpiady, odbyła się wycieczka do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki, znajdującego się w odległości 8 km na północny wschód od Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest to jeden z najciekawszych zabytków archeologicznych Polski, a jednocześnie jeden z najcenniejszych na świecie zabytków pradziejowego górnictwa. Znajduje się tu kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego, funkcjonujących przez znaczną część neolitu i w początkach epoki brązu. Młodzież z opiekunami mogła obejrzeć obiekt wpisany do rejestru zabytków, posiadający status Pomnika Historii, który pretenduje do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dnia 3 czerwca 2017 roku ogłoszono wyniki I etapu - do II etapu mogły zakwalifikować się osoby, które uzyskały 50% punktów z testu. O godzinie 10.00 odbył się kolejny II etap, polegający na rozwiązaniu czterech zadań problemowych tzn. sporządzenie opisu projektu wynalazczego, wykazanie praktycznych umiejętności stosowania przepisów, znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców. O godzinie 12.00 odbyła się wycieczka do Bałtowa - zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego, JuraParku oraz Prehistorycznego Oceanarium. Następnie uczestnicy udali się do Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Chętni mogli zakupić na pamiątkę piękną filiżankę z różowej porcelany.

Kolejny dzień, 4 czerwca 2017 roku, był ostatnim dniem zmagań. Po ogłoszeniu wyników, do etapu III - ustnego - zakwalifikowało się 10 laureatów, czyli 10 najlepszych z najlepszych.

Wyniki końcowe były satysfakcjonuje dla Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni - reprezentującego okręg Wielkopolska Północna. Zajęliśmy I miejsce - Złoty Puchar w klasyfikacji drużynowej Wielkopolska Północna. I miejsce i Złoty Puchar w klasyfikacji indywidualnej zdobyła uczennica klasy III TEK (technik ekonomista) Wiktoria Walkowiak, która była bezkonkurencyjna po każdym etapie olimpiady.

Finalistkami olimpiady zostały również: Karolina Pankros z klasy III TEK (technik ekonomista) Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni oraz Milena Szymkowiak reprezentująca klasę II technik ekonomista z Zespołu Szkół w Czarnkowie.

Na zakończenie olimpiady wszyscy z radością wysłuchali koncertu muzycznego "Perły Ryszarda Góry" z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ogromny sukces uczennic i opiekuna pani Agnieszki Pol, nauczyciela przedmiotów ekonomicznych - opiekuna olimpiady z ramienia Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. "W życiu piękne są tylko chwile..."

GALERIA


Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap