Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik architektury krajobrazu

Kokedama - ciekawa uprawa roślin doniczkowych

logo KokedamaDo zrobienia kokedamy możemy wykorzystać właściwie wszystkie rośliny, których system korzeniowy nie jest zbyt duży i głęboki. Klasa pierwsza technik architektury krajobrazu na zajęciach z uprawy roślin ozdobnych wykonała kokedamę z różnych roślin, był tam m.in. bluszcz, zielistka, anturium i sukulenty. Sadząc roślinę każdy musiał uformować kulę z podłoża - które było odpowiednio przygotowane i oczywiście bardzo plastyczne. Aby kula utrzymywała wilgoć i nie rozsypała się zawinięta została w mech.

W końcowym etapie naszej pracy przygotowałyśmy dekoracyjną zawieszkę ze sznurka naturalnego. Kokedama jest bardzo atrakcyjna, ładnie prezentuje się po kilka sztuk, może być podwieszona w oknie, pod sufitem lub ustawiona na podstawkach.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap