Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik architektury krajobrazu

Posadziliśmy 7000 sztuk sosny pospolitej (Pinus sylvestris L.)

logo sosnaSosna zwyczajna, pospolita (Pinus sylvestris L.) - gatunek drzewa z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Występuje powszechnie na terenach Europy Północnej i Środkowej (również górskich) oraz Syberii Wschodniej. W Polsce stanowi jeden z najbardziej rozpowszechnionych gatunków tworzących bory sosnowe, często uprawiane w monokulturze.

W ubiegłym tygodniu klasa II TAI (grupa architektury krajobrazu oraz grupa informatyków), dzięki uprzejmości nadleśnictwa Jarocin mogła zasadzić "swój" sosnowy las.

Na obrzeża Miłosławia uczniowie dotarli autokarem, skąd pieszo udali się w głąb lasu, na miejsce docelowego sadzenia. Leśnicy rozdali narzędzia i sadzonki, pokazali jak poprawnie sadzi się sosnę. Współpraca obu grup przebiegała sprawnie - podział jeden informatyk i jeden architekt krajobrazu. Pogoda dopisywała. Łącznie udało się posadzić około 7000 sztuk sosny pospolitej.

Dziękuję wszystkim za pomoc w odbudowie leśnego drzewostanu.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap