Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

technik architektury krajobrazu

Posadziliśmy 7000 sztuk sosny pospolitej (Pinus sylvestris L.)

logo sosnaSosna zwyczajna, pospolita (Pinus sylvestris L.) - gatunek drzewa z rodziny sosnowatych (Pinaceae). Występuje powszechnie na terenach Europy Północnej i Środkowej (również górskich) oraz Syberii Wschodniej. W Polsce stanowi jeden z najbardziej rozpowszechnionych gatunków tworzących bory sosnowe, często uprawiane w monokulturze.

W ubiegłym tygodniu klasa II TAI (grupa architektury krajobrazu oraz grupa informatyków), dzięki uprzejmości nadleśnictwa Jarocin mogła zasadzić "swój" sosnowy las.

Na obrzeża Miłosławia uczniowie dotarli autokarem, skąd pieszo udali się w głąb lasu, na miejsce docelowego sadzenia. Leśnicy rozdali narzędzia i sadzonki, pokazali jak poprawnie sadzi się sosnę. Współpraca obu grup przebiegała sprawnie - podział jeden informatyk i jeden architekt krajobrazu. Pogoda dopisywała. Łącznie udało się posadzić około 7000 sztuk sosny pospolitej.

Dziękuję wszystkim za pomoc w odbudowie leśnego drzewostanu.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap