Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyk polski

Narodowe Czytanie 2016

logo Narodowe czytanie 2016"Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza to tegoroczna lektura Akcji Narodowego Czytania 2016. W kościele pw. św. Królowej Jadwigi jej fragmenty uczniom i nauczycielom naszej szkoły zaprezentowali: starosta wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz, wicestarosta wrzesiński pan Waldemar Grzegorek, sekretarz powiatu pani Bożena Nowacka, ks. proboszcz Adam Zalesiak, dyrektor pan Bogdan Nowak i pan Mirosław Jadryszak.

Narodowe Czytanie zainaugurowała w 2012 roku wspólna lektura "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w 2014 roku "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku Andrzej Duda z małżonką zainaugurowali Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa. Jej główny cel stanowi popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Code for Green


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap