Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyk polski

VII Letnia Szkoła Języka szkołą Liderów

logo szkola LiderowW dniach 23-29 sierpnia 2016 roku uczniowie z naszej szkoły wraz z młodzieżą z Rumunii brali udział w projekcie "VII Letnia Szkoła Języka szkołą Liderów". Ma on na celu rozpowszechnianie poprawnej polszczyzny oraz międzynarodową integrację. Patronat nad projektem sprawuje Starostwo Powiatowe we Wrześni oraz Minister Edukacji Narodowej.

Tegoroczny program był bardzo napięty i pełen wyjazdów. Największą atrakcją był park linowy w Ustroniu Morskim, lekcja z piratem i Skansen Chleba, w którym młodzież uformowała własne chlebki. Codziennie odbywały się także krótkie lekcje lub zajęcia sportowe.

Młodzież realizowała również 4 projekty, w ramach których przygotowywała śpiewnik piosenki turystycznej, zielnik roślinności nadmorskiej, album o powiecie wrzesińskim oraz nauczyła się gry w palanta i poznała jej zasady. Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię polskich rodzin, które wyemigrowały do Rumunii i dowiedzieć się, jak teraz wygląda ich życie. Najistotniejszym elementem była jednak wzajemna integracja, poznawanie swoich kultur i obyczajów.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Code for Green


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap