Zwycięstwo w pierwszej edycji konkursu Booktalking

logo booktalkWe wtorek 29 listopada 2016 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczo-językowy Booktalking. Booktalking to krótkie zareklamowanie książki, jej ustna prezentacja w języku angielskim. Konkurs organizowany był przy współpracy z Wydziałem Anglistyki UAM oraz pod patronatem Ośrodka Doskonalenia Nauczyciela w Poznaniu i Wydawnictwa Oxford.

Wzięło w nim udział 35 zespołów z 9 poznańskich oraz 11 podpoznańskich szkół. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych, popularyzacja czytelnictwa oraz zmierzenie się ze sztuką autoprezentacji.

Zespół Szkół Politechnicznych reprezentowali uczniowie klasy II TE (technik elektronik): Wojciech Grzegorek, Wojciech Domżalski i Cezary Czajka, którzy prezentowali książkę Cecelii Ahern "Love, Rosie", i to oni okazali się być najlepsi!

Kompetencje językowe Wojtka Grzegorka oraz gra aktorska i talent muzyczny jego kolegów zachwyciły jury, pozostałych uczestników oraz zgromadzoną publiczność.

GALERIA