Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyk polski

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta

logo konk Herbert"Idź dokąd poszli tamci do ciemnego kresu
po złote runo nicości twoją ostatnią nagrodę
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch
ocalałeś nie po to aby żyć
masz mało czasu trzeba dać świadectwo (...)"
Słowami tego wiersza rozpoczął się tegoroczny Konkurs Recytatorski Poezji Zbigniewa Herberta.

W tym roku o miano najlepszych szkolnych recytatorów walczyła płeć piękna. I tak jurorzy w składzie: pani Renata Bianek, pan Mirosław Jadryszak, pani Justyna Jurkiewicz oraz klasa III TE (technik elektronik), wspólnie uznali, że na I miejsce zasługuje Dominika Stawska z kl. I TB (technik budownictwa), która przedstawiła wiersz "17 IX". Natomiast na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Kapela z kl. II TB (technik budownictwa), przepięknie recytująca "Przesłanie Pana Cogito". Trzecie miejsce przypadło Monice Wędrowicz z kl. I TEK (technik ekonomista) z tekstem "Co myśli Pan Cogito o piekle". Wyróżniona została także Weronika Jakubowska z kl. IV TB (technik budownictwa), która, w przepiękny sposób, zaprezentowała wiersz zatytułowany "Piekło".

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za dostarczenie niesamowitych emocji i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Code for Green


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap