Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyk polski

Narodowe Czytanie 2018

logo czytanie Narodowe 2018Przedwiośnie Stefana Żeromskiego to tegoroczna lektura Akcji Narodowego Czytania. W naszej szkole jej fragmenty uczniom i nauczycielom zaprezentowali: dyrektor szkoły pan Bogdan Nowak, starosta wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej pan Stefan Tomczak, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej pan Marek Dyba, pani Marlena Czyż, pan Mirosław Jadryszak oraz uczniowie: Kornelia Pawlak, Dominika Stawska , Natalia Janiak, Szymon Dobrowolski, Alan Szady, Jakub Krzyżan i Oskar Baranowski.

Przedwiośnie to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1928, 2001).

GALERIA

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap