Nie taki język polski straszny

jezyk polski pixabay cc0We wtorek, 5 czerwca 2018 roku, w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni odbył się finał Supermaturzysty z języka polskiego. Wzięło w nim udział 131 uczniów z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wrzesińskiego. W ciągu 60 minut uczniowie rozwiązywali testy z zakresu czytania ze zrozumieniem. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne wśród najlepszych znaleźli się uczniowie ZSP.

Mateusz Wiśniewski z klasy I TI (technik informatyk) i Kornelia Raczak z klasy III TA (technik architektury krajobrazu) zajęli drugie miejsce z wynikiem 80%, a Mikołaj Szcześniak z klasy I TI (technik informatyk) z wynikiem 75% uplasował się na trzecim miejscu.

Na zakończenie każdy uczestnik, by nabrać sił po wzmożonym wysiłku podczas pisania testu, otrzymał sok i drożdżówkę. Były też chwile na wymianę pierwszych wrażeń i zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Wyżej wymienionym uczniom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Supermaturzysty, gdyż nie taki język polski straszny.