Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

 

jezyk polski

PiENtnaste JubileÓszowe Dyktando Wrzesińskie

logo dyktando 201710 listopada 2017 roku we Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa edycja dyktanda, które od piętnastu lat łączy miłośników polszczyzny. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Twórczości Teatralnej "Akt", Samorządową Szkolę Podstawowa nr 6, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Września, było wyjątkowe.

Na to określenie składa się kilka przyczyn. Piętnastolecie to jedna z nich, druga to obecność wybitnych przedstawicieli świata kultury i nauki, Panów Profesorów Jerzego Bralczyka i Andrzeja Markowskiego, trzecia natomiast, to doskonały wynik uczennicy klasy 4 TEK (technik ekonomista), Mileny Kwiatkowskiej, która zajęła trzecie miejsce w kategorii uczeń. Do zmagań z bardzo trudnym dyktandem (najtrudniejszym z dotychczasowych) stanęło około stu osób. Autor dyktanda, Sebastian Surendra, nie oszczędził piszącym językowych pułapek, zagadkowych nazw własnych i zaskakujących sformułowań. Tym bardziej sukces Mileny cieszy.

W imieniu jury, wszystkich organizatorów oraz tych, w których umiejętności naszej uczennicy wzbudzają podziw serdecznie gratuluję Milenie i zapraszam za rok.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap