Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

milosc baner

VII Festiwal Piosenki Miłosnej

przeglad piosenkiDnia 9 lutego 2016 roku w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenki Miłosnej, którego organizatorem jest Zespół Szkół Politechnicznych. Pomysłodawcą festiwalu są panie: Agnieszka Pol i Dorota Pawłowska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz, a partnerami i zarazem sponsorami były: Bank Zachodni WBK Grupa Santander i Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni. Współorganizatorem festiwalu był Wrzesiński Ośrodek Kultury przy Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni.

Festiwal skierowany jest do uczniów z gimnazjów powiatu wrzesińskiego oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatów wrzesińskiego, gnieźnieńskiego, jarocińskiego, poznańskiego, średzkiego, słupeckiego i śremskiego. Celem festiwalu jest propagowanie polskiej piosenki, polskich wykonawców, autorów tekstów i kompozytorów.

Do festiwalu zgłosiły się 22 szkoły:

  1. Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku - Grzegorz Adamski i Edyta Łachowska
  2. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Orzechowie - Alicja Kowalska
  3. Gimnazjum - Hufiec Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych we Wrześni - Aurelia Iwińska
  4. Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Miłosławiu - Ewa Jarząb
  5. Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Marzeninie - Renata Wojciechowska
  6. Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni - Roma Wróblewska
  7. Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Kołaczkowie - Roma Wróblewska
  8. Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni - Agnieszka Konopka - Adamska
  9. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie - Małgorzata Kaszyńska
  10. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie - Marzena Mroziewicz
  11. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni - Edyta Raczak
  12. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni - Natalia Zielińska - Durek
  13. Zespół Szkół Rolniczych im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej - Beata Sysak
  14. Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy - Anna Halaba
  15. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie - Andrzej Januchowski
  16. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gen. dr Romana Abrahama we Wrześni - Grażyna Beata Augustin
  17. Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej - Marlena Szymańska
  18. Zespół Szkół im. Generałowej Jadwigi Zamoyskiej w Kórniku - Żaneta Jaśkowiak
  19. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie - Władysław Staśkiewicz
  20. Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu - Robert Borowik
  21. III Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie - Anna Pilecka-Paszkowiak
  22. Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni - Agnieszka Pol

Na scenie wystąpiło 46 uczniów (15 z gimnazjum i 31 ze szkół ponadgimnazjalnych). Piękne polskie utwory o miłości - pierwszej, ostatniej, prawdziwej, dobrej, złej, niespełnionej, wymarzonej, zdradzonej... wykonane były profesjonalnie. Wielu uczestników korzystało z podkładu CD, niektórym towarzyszył fortepian, gitara elektroakustyczna, gitara basowa i perkusja. Każdy z uczestników i opiekunów otrzymał zaświadczenie i podziękowanie pisemne za udział w festiwalu.

Nagrodami były radioodtwarzacze Philips, radia, tablety, pendrivy, nośniki pamięci, myszki bezprzewodowe, głośniki, głośniki bezprzewodowe, słuchawki, karty pamięci oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wrześni i Urząd Miasta i Gminy we Wrześni.

Jury obradowało w składzie: przewodniczący pan Przemysław Piechocki, członkowie: pan Waldemar Grzegorek, pan Krzysztof Jasiński, pani Dorota Pawłowska, pani Anita Rembowicz-Robaszkiewicz.

Uczniowie otrzymali piękne dyplomy, a dodatkowo tradycyjnie za pierwsze miejsce statuetkę Zespołu Szkół Politechnicznych w postaci klucza wiolinowego oraz pluszowego pięknego misia.

KATEGORIA GIMNAZJUM

  • I miejsce - Angelika Kaniewska z Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Kołaczkowie
  • II miejsce - Magdalena Ludwiczak z Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
  • III miejsce - Julia Jędro z Zespołu Szkół w Marzeninie
  • wyróżnienie I - Katarzyna Kosińska z Gimnazjum w Nowym Folwarku
  • wyróżnienie II - Natalia Kaniewska z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Miłosławiu

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

  • I miejsce - Karolina Artymowicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
  • I miejsce - exequo - Patrycja Łasińska z Zespołu Szkół Liceum Ogólnokształcącego w Śremie
  • II miejsce - Izabela Wojciechowska z Zespołu Szkół Liceum Ogólnokształcącego w Śremie
  • III miejsce - Łukasz Ławniczak z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy w Słupcy
  • wyróżnienie I - Monika Markiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni
  • wyróżnienie II - Natalia Dziurka z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu

W przerwie między występami uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gościła na scenie grupa przedszkolaków z przedszkola "Mali Przyrodnicy" - Grupa Wiewiórki, z opiekunką panią Iwoną Marciniak, która sprawiła wszystkim wiele radości.

Festiwal przebiegał w pięknej scenerii przygotowanej przez uczniów z klasy II technik architektury krajobrazu z opiekunem panią Lilianą Sull. Organizacją i prowadzeniem zajęła się klasa II technik ekonomista z wychowawcą panią Agnieszką Pol.

Cudowna miłosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Za rok o tej samej porze odbędzie się VIII edycja Festiwalu Piosenki Miłosnej! Każdemu wolno kochać... hej!

Specjalne podziękowania składamy dla wspaniałych sponsorów - bez nich ta impreza kulturalna nie odbyłaby się! 

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRC



bip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap