Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

milosc baner

VIII edycja Festiwalu Piosenki Miłosnej

przeglad piosenkiDnia 14 lutego 2017 roku w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbyła się VIII edycja Festiwalu Piosenki Miłosnej, którego organizatorem jest Zespół Szkół Politechnicznych. Pomysłodawcą festiwalu są panie: Agnieszka Pol i Dorota Pawłowska. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz, współorganizatorem festiwalu był Wrzesiński Ośrodek Kultury przy Urzędzie Miasta i Gminy we Wrześni.

Festiwal skierowany jest do uczniów z gimnazjów powiatu wrzesińskiego oraz ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatów wrzesińskiego, gnieźnieńskiego, jarocińskiego, poznańskiego, średzkiego, słupeckiego. Celem festiwalu jest propagowanie polskiej piosenki, polskich wykonawców, autorów tekstów i kompozytorów.

Do festiwalu zgłosiły się następujące szkoły:
Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku
Gimnazjum - Hufiec Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych we Wrześni
Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Miłosławiu
Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Marzeninie
Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
Gimnazjum im. Władysława Reymonta w Kołaczkowie
Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni
Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej
Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wielkopolskiej
Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gen. dr Romana Abrahama we Wrześni
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie
Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu
Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie
Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Na scenie wystąpiło 39 uczniów (13 z gimnazjum i 26 ze szkół ponadgimnazjalnych). Piękne polskie utwory o miłości - pierwszej, ostatniej, prawdziwej, dobrej, złej, niespełnionej, wymarzonej, zdradzonej... wykonane były profesjonalnie. Wielu uczestników korzystało z podkładu CD, niektórym towarzyszył fortepian, gitara elektroakustyczna, gitara basowa, flet, waltoria. Każdy z uczestników i opiekunów otrzymał zaświadczenie i podziękowanie pisemne za udział w festiwalu.

Nagrodami były wieże Blaupunkt, radioodtwarzacze Philips, głośniki bezprzewodowe oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wrześni oraz Urząd Miasta i Gminy we Wrześni. Laureaci otrzymali piękne dyplomy, a dodatkowo tradycyjnie za pierwsze miejsce statuetkę Zespołu Szkół Politechnicznych w postaci klucza wiolinowego. Jury obradowało w składzie: przewodniczący pan Przemysław Piechocki, członkowie: pan Waldemar Grzegorek, pan Krzysztof Jasiński, pani Dorota Pawłowska, pani Anita Rembowicz-Robaszkiewicz.

Wyniki są następujące:

KATEGORIA GIMNAZJUM
I miejsce - Iga Iglewska z Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
II miejsce - Zuzanna Gabruk z Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
III miejsce - Mikołaj Milczarek z Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni
wyróżnienie I - Angelika Bączkiewicz z Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni
wyróżnienie II - Natalia Szczepańska z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce - Julia Bażant z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie
II miejsce - Natalia Lauchsztet z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie
II miejsce - exequo - Kacper Maj z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gen. dr Romana Abrahama we Wrześni
III miejsce - Anna Przybylak z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu
wyróżnienie I - Inez Ngajen Nigoc z Liceum Ogólnokształcącego w Mogilnie
wyróżnienie II - Mateusz Błaszczyk z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni
wyróżnienie II - exequo - Paulina Szczepańska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej

W przerwie między występami uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych gościła na scenie grupa przedszkolaków z przedszkola "Mali Przyrodnicy" - ich występ wywołał uśmiech na wszystkich twarzach.

Festiwal przebiegał w pięknej scenerii przygotowanej przez uczniów z klasy II i III technik architektury krajobrazu z opiekunem panią Lilianą Sull, Hanną Piątek i Moniką Sitko. Organizacją i prowadzeniem zajęła się klasa II TEK (technik ekonomista), która oprócz scenariusza, prezentacji, rejestracji przygotowała konkurs pt. "Jaka to melodia?".

Cudowna miłosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Za rok o tej samej porze odbędzie się IX edycja Festiwalu Piosenki Miłosnej!
Specjalne podziękowania składamy dla wspaniałych sponsorów - bez nich ta impreza kulturalna nie odbyłaby się! 

 

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap