Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Spotkanie z delegacją z Mielca na temat klasy patronackiej

mielec3 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli placówek oświatowych oraz przemysłu z Mielca. Wizyta była realizowana w ramach projektu "Mielec stawia na zawodowców", a jej głównym celem było omówienie współpracy Zespołu Szkół Politechnicznych z podmiotami rynku pracy i lokalnymi przedsiębiorcami oraz organizacja praktycznego kształcenia zawodowego we współpracy z PCEZ oraz firmami Volkswagen Poznań i Gestamp Polska.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, oświaty i przemysłu. Starosta Wrzesiński, pan Dionizy Jaśniewicz, omówił główne założenia projektu "Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego". Uczestnicy spotkania dyskutowali o korzyściach wynikających ze współpracy szkół prowadzących kształcenie zawodowe z pracodawcami oraz o sposobach wspierania kształcenia zawodowego przez samorząd i pracodawców.

Dyrektor ZSP, pan Bogdan Nowak omówił model współpracy szkoły z firmami na przekładzie klasy dla młodocianych pracowników, która od września 2016 roku funkcjonuje w szkole pod patronatem firm Volkswagen Poznań oraz Gestamp Polska. Uczniowie kształcą się w zawodzie mechanik precyzyjny.

Na zakończenie spotkania pan Przemysław Borecki, dyrektor CBiRNT, zaprezentował szczegóły nowej inwestycji Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii. Warto podkreślić, że było to już drugie spotkanie dyrekcji ZSP z przedstawicielami instytucji oświatowych, samorządu i przemysłu, na którym omawiano dotychczasową działalność naszej szkoły w zakresie kształcenia zawodowego w systemie dualnym.

GALERIAWyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap