Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Spotkanie z delegacją z Mielca na temat klasy patronackiej

mielec3 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli placówek oświatowych oraz przemysłu z Mielca. Wizyta była realizowana w ramach projektu "Mielec stawia na zawodowców", a jej głównym celem było omówienie współpracy Zespołu Szkół Politechnicznych z podmiotami rynku pracy i lokalnymi przedsiębiorcami oraz organizacja praktycznego kształcenia zawodowego we współpracy z PCEZ oraz firmami Volkswagen Poznań i Gestamp Polska.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, oświaty i przemysłu. Starosta Wrzesiński, pan Dionizy Jaśniewicz, omówił główne założenia projektu "Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego". Uczestnicy spotkania dyskutowali o korzyściach wynikających ze współpracy szkół prowadzących kształcenie zawodowe z pracodawcami oraz o sposobach wspierania kształcenia zawodowego przez samorząd i pracodawców.

Dyrektor ZSP, pan Bogdan Nowak omówił model współpracy szkoły z firmami na przekładzie klasy dla młodocianych pracowników, która od września 2016 roku funkcjonuje w szkole pod patronatem firm Volkswagen Poznań oraz Gestamp Polska. Uczniowie kształcą się w zawodzie mechanik precyzyjny.

Na zakończenie spotkania pan Przemysław Borecki, dyrektor CBiRNT, zaprezentował szczegóły nowej inwestycji Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii. Warto podkreślić, że było to już drugie spotkanie dyrekcji ZSP z przedstawicielami instytucji oświatowych, samorządu i przemysłu, na którym omawiano dotychczasową działalność naszej szkoły w zakresie kształcenia zawodowego w systemie dualnym.

GALERIA



Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSP



bip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap