Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Zajęcia w odlewni Volkswagen Poznań

logo odlewniaUczennice i uczniowie z klasy II w zawodzie mechanik precyzyjny pod opieką wychowawcy pana Szymona Ladorskiego byli na zajęciach w odlewni Volkswagen Poznań - jedna grupa w dniu 18 stycznia, a druga 25 stycznia 2018 roku. W odlewni, mieszczącej się na poznańskiej Wildzie, wytwarza się głowice do silników w technologii grawitacyjnej oraz obudowy przekładni kierowniczej w technologii ciśnieniowej. Odlewy wykonuje się dla większości marek koncernu Volkswagen.

Przeprowadzenie zajęć było możliwe dzięki panu Adamowi Wronie, kierownikowi warsztatu szkoleniowego odlewni, a także panu Romualdowi Biegańskiemu. Obu panom, którzy są specjalistami i instruktorami praktycznej nauki zawodu, serdeczne dziękujemy.

Zajęcia miały miejsce w warsztacie szkoleniowym odlewni. Na początku, po wzajemnym przedstawieniu się uczestników, odbyło się przygotowanie teoretyczne oraz szkolenie z BHP, uwzględniające specyfikę odlewnictwa.

Następnie, po przejściu do sali warsztatowej, uczestnicy zajęć dobrani w pary z rówieśnikami uczącymi się w zawodzie operator maszyn i urządzeń odlewniczych zabrali się do pracy. Każdy samodzielnie, korzystając ze wskazówek oraz pomocy kolegów z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, przygotował ręcznie piaskową formę odlewniczą, która została zalana ciekłym stopem aluminium, powszechnie używanym w odlewni. Po zakrzepnięciu metalu odlewy wybito z form. Kiedy się ochłodziły, każdy oczyścił swój odlew z resztek masy formierskiej, odciął układ wlewowy, a następnie wykończył.

Uczestnicy zajęć mogli zabrać na pamiątkę własnoręcznie wykonane odlewy, przedstawiające postać odlewnika zalewającego formę.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap