Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Zajęcia w odlewni Volkswagen Poznań

logo odlewniaUczennice i uczniowie z klasy II w zawodzie mechanik precyzyjny pod opieką wychowawcy pana Szymona Ladorskiego byli na zajęciach w odlewni Volkswagen Poznań - jedna grupa w dniu 18 stycznia, a druga 25 stycznia 2018 roku. W odlewni, mieszczącej się na poznańskiej Wildzie, wytwarza się głowice do silników w technologii grawitacyjnej oraz obudowy przekładni kierowniczej w technologii ciśnieniowej. Odlewy wykonuje się dla większości marek koncernu Volkswagen.

Przeprowadzenie zajęć było możliwe dzięki panu Adamowi Wronie, kierownikowi warsztatu szkoleniowego odlewni, a także panu Romualdowi Biegańskiemu. Obu panom, którzy są specjalistami i instruktorami praktycznej nauki zawodu, serdeczne dziękujemy.

Zajęcia miały miejsce w warsztacie szkoleniowym odlewni. Na początku, po wzajemnym przedstawieniu się uczestników, odbyło się przygotowanie teoretyczne oraz szkolenie z BHP, uwzględniające specyfikę odlewnictwa.

Następnie, po przejściu do sali warsztatowej, uczestnicy zajęć dobrani w pary z rówieśnikami uczącymi się w zawodzie operator maszyn i urządzeń odlewniczych zabrali się do pracy. Każdy samodzielnie, korzystając ze wskazówek oraz pomocy kolegów z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, przygotował ręcznie piaskową formę odlewniczą, która została zalana ciekłym stopem aluminium, powszechnie używanym w odlewni. Po zakrzepnięciu metalu odlewy wybito z form. Kiedy się ochłodziły, każdy oczyścił swój odlew z resztek masy formierskiej, odciął układ wlewowy, a następnie wykończył.

Uczestnicy zajęć mogli zabrać na pamiątkę własnoręcznie wykonane odlewy, przedstawiające postać odlewnika zalewającego formę.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap