Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Prezesi firm Volkswagen Poznań i Gestamp Polska w ZSP

logo prezesiRozmowy pracodawców z uczniami klasy II mpr (mechanik precyzyjny), dyrekcją szkoły oraz wychowawcami klas patronackich – to główne cele spotkania, które odbyło się 1 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. W wizycie uczestniczyli między innymi: prezes zarządu Volkswagen Polska pan Jens Ocksen, dyrektor regionalny Gestamp Polska pan Jose Rogel, dyrektor zakładu Crafter we Wrześni pan Ralf Nitschke, członek zarządu ds. personalnych i organizacji VW Poznań pani Jolanta Musielak.

Spotkanie było okazją do podsumowanie dotychczasowej współpracy szkoły z pracodawcami w zakresie wspólnego kształcenia w zawodzie mechanik precyzyjny oraz omówienia planów związanych z wdrażaniem nowych rozwiązań w kształceniu zawodowym.

Jak podkreślił pan Jens Ocksen – prezes VW Poznań, uczniowie klas patronackich mają możliwość zdobycia kwalifikacji poszukiwanych nie tylko na wrzesińskim rynku pracy. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych mechaników precyzyjnych, nazywanych w firmie Volkswagen "die goldene Hand" ("złota rączka") jest bardzo duże. Dotyczy to zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Utworzenie w 2016 roku klasy patronackiej w Zespole Szkół Politechnicznych było odpowiedzią na potrzeby firm Volkswagen Poznań i Gestamp Polska. W ramach współpracy uczniowie biorą udział nie tylko w zajęciach praktycznych w firmach, ale także uczestniczą w wizytach w firmach należących do koncernów oraz firmach współpracujących z pracodawcami. Wybrani uczniowie mogą uczestniczyć w spotkaniach międzynarodowych w Auschwitz w ramach projektu: "Praca w miejscu pamięci" oraz w wyjazdach edukacyjnych do Niemiec.

Dzięki nabywaniu umiejętności praktycznych w rzeczywistym środowisku pracy oraz poznawaniu na bieżąco nowoczesnych technologii stosowanych w zakładach produkcyjnych absolwenci klas patronackich będą dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap