Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Prezesi firm Volkswagen Poznań i Gestamp Polska w ZSP

logo prezesiRozmowy pracodawców z uczniami klasy II mpr (mechanik precyzyjny), dyrekcją szkoły oraz wychowawcami klas patronackich – to główne cele spotkania, które odbyło się 1 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. W wizycie uczestniczyli między innymi: prezes zarządu Volkswagen Polska pan Jens Ocksen, dyrektor regionalny Gestamp Polska pan Jose Rogel, dyrektor zakładu Crafter we Wrześni pan Ralf Nitschke, członek zarządu ds. personalnych i organizacji VW Poznań pani Jolanta Musielak.

Spotkanie było okazją do podsumowanie dotychczasowej współpracy szkoły z pracodawcami w zakresie wspólnego kształcenia w zawodzie mechanik precyzyjny oraz omówienia planów związanych z wdrażaniem nowych rozwiązań w kształceniu zawodowym.

Jak podkreślił pan Jens Ocksen – prezes VW Poznań, uczniowie klas patronackich mają możliwość zdobycia kwalifikacji poszukiwanych nie tylko na wrzesińskim rynku pracy. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych mechaników precyzyjnych, nazywanych w firmie Volkswagen "die goldene Hand" ("złota rączka") jest bardzo duże. Dotyczy to zakładów produkcyjnych na całym świecie.

Utworzenie w 2016 roku klasy patronackiej w Zespole Szkół Politechnicznych było odpowiedzią na potrzeby firm Volkswagen Poznań i Gestamp Polska. W ramach współpracy uczniowie biorą udział nie tylko w zajęciach praktycznych w firmach, ale także uczestniczą w wizytach w firmach należących do koncernów oraz firmach współpracujących z pracodawcami. Wybrani uczniowie mogą uczestniczyć w spotkaniach międzynarodowych w Auschwitz w ramach projektu: "Praca w miejscu pamięci" oraz w wyjazdach edukacyjnych do Niemiec.

Dzięki nabywaniu umiejętności praktycznych w rzeczywistym środowisku pracy oraz poznawaniu na bieżąco nowoczesnych technologii stosowanych w zakładach produkcyjnych absolwenci klas patronackich będą dobrze przygotowani do wejścia na rynek pracy.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap