Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka - Mostostal

logo wycieczka MostostalW dniu 18 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I TM (technik mechanik) odbyli wycieczkę do firmy Mostostal Wechta, mającej siedzibę w Słupcy. Zakład zajmuje się produkcją i montażem konstrukcji stalowych, które trafiają do wielu gałęzi gospodarki, m.in: budownictwa, drogownictwa, energetyki, górnictwa i hutnictwa, ochrony środowiska.

Podczas tej wycieczki młodzież pod opieką nauczycieli: pani Marleny Czyż i pana Przemysława Boreckiego miała możliwość pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania zakładu, obiegu dokumentacji technologicznej oraz zapoznała się z procesami cięcia materiałów - mechaniczne (piły taśmowe, piły tarczowe, nożyce gilotynowe), termiczne (wypalarki gazowe, wypalarki plazmowe), wiercenia otworów (wiertarki promieniowe, wiertarki współrzędnościowe, automaty wiertarskie), spawania (łukiem krytym pod topnikiem, drutem w osłonie gazów aktywnych), malowania (hydrodynamiczne nakładanie powłok malarskich). Ponadto w laboratorium badań materiałów zaprezentowano uczniom metody badań nieniszczących oraz wytrzymałościowych.

Wizyta w zakładzie Mostostal Wechta zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz obiadem.

Składamy podziękowanie dla pani Joanny Hyżorek za umożliwienie wizyty uczniów z zakładzie.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap