Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka - Mostostal

logo wycieczka MostostalW dniu 18 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I TM (technik mechanik) odbyli wycieczkę do firmy Mostostal Wechta, mającej siedzibę w Słupcy. Zakład zajmuje się produkcją i montażem konstrukcji stalowych, które trafiają do wielu gałęzi gospodarki, m.in: budownictwa, drogownictwa, energetyki, górnictwa i hutnictwa, ochrony środowiska.

Podczas tej wycieczki młodzież pod opieką nauczycieli: pani Marleny Czyż i pana Przemysława Boreckiego miała możliwość pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania zakładu, obiegu dokumentacji technologicznej oraz zapoznała się z procesami cięcia materiałów - mechaniczne (piły taśmowe, piły tarczowe, nożyce gilotynowe), termiczne (wypalarki gazowe, wypalarki plazmowe), wiercenia otworów (wiertarki promieniowe, wiertarki współrzędnościowe, automaty wiertarskie), spawania (łukiem krytym pod topnikiem, drutem w osłonie gazów aktywnych), malowania (hydrodynamiczne nakładanie powłok malarskich). Ponadto w laboratorium badań materiałów zaprezentowano uczniom metody badań nieniszczących oraz wytrzymałościowych.

Wizyta w zakładzie Mostostal Wechta zakończyła się wspólnym zdjęciem oraz obiadem.

Składamy podziękowanie dla pani Joanny Hyżorek za umożliwienie wizyty uczniów z zakładzie.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap