Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do fabryki obrabiarek DMG MORI Polska - FAMOT

PICT0012Dnia 26 października 2017 roku uczennice i uczniowie kl. II mpr (mechanik precyzyjny) pod opieką pana Przemysława Boreckiego - pomysłodawcy wyjazdu i wychowawcy pana Szymona Ladorskiego byli na wycieczce przedmiotowej w fabryce obrabiarek skrawających DMG MORI w Pleszewie. Fabryka FAMOT należąca do koncernu DMG MORI produkuje najnowocześniejsze obrabiarki CNC.

Na początku oglądaliśmy obrabiarki wystawione w sali pokazowej. Przy każdej z nich można było uzyskać szczegółowe informacje, a przy niektórych obserwować ich pracę. Wystawione były części, które zostały wykonane na takich maszynach. Poza tym znajdowały się tam stoiska producentów narzędzi skrawających - Sandvik Coromant, oprogramowania - Siemens oraz przyrządów pomiarowych - Haimer.

Następnie w salach konferencyjnych odbyły się prezentacje przygotowane przez przedstawicieli fabryki oraz firm ściśle z nią współpracujących takich jak Horn, Fuchs, WTO.

Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie fabryki. W halach produkcyjnych można było obserwować pracę ludzi i maszyn oraz robotów na liniach obróbczych i montażowych. Tam, gdzie to było możliwe, młodzież rozmawiała z pracownikami, zadawała pytania i wymieniała uwagi. Uczestnicy wycieczki otrzymali informatory, a na koniec zostali poczęstowani obiadem.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap