Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do fabryki obrabiarek DMG MORI Polska - FAMOT

PICT0012Dnia 26 października 2017 roku uczennice i uczniowie kl. II mpr (mechanik precyzyjny) pod opieką pana Przemysława Boreckiego - pomysłodawcy wyjazdu i wychowawcy pana Szymona Ladorskiego byli na wycieczce przedmiotowej w fabryce obrabiarek skrawających DMG MORI w Pleszewie. Fabryka FAMOT należąca do koncernu DMG MORI produkuje najnowocześniejsze obrabiarki CNC.

Na początku oglądaliśmy obrabiarki wystawione w sali pokazowej. Przy każdej z nich można było uzyskać szczegółowe informacje, a przy niektórych obserwować ich pracę. Wystawione były części, które zostały wykonane na takich maszynach. Poza tym znajdowały się tam stoiska producentów narzędzi skrawających - Sandvik Coromant, oprogramowania - Siemens oraz przyrządów pomiarowych - Haimer.

Następnie w salach konferencyjnych odbyły się prezentacje przygotowane przez przedstawicieli fabryki oraz firm ściśle z nią współpracujących takich jak Horn, Fuchs, WTO.

Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie fabryki. W halach produkcyjnych można było obserwować pracę ludzi i maszyn oraz robotów na liniach obróbczych i montażowych. Tam, gdzie to było możliwe, młodzież rozmawiała z pracownikami, zadawała pytania i wymieniała uwagi. Uczestnicy wycieczki otrzymali informatory, a na koniec zostali poczęstowani obiadem.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap