Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do fabryki obrabiarek DMG MORI Polska - FAMOT

PICT0012Dnia 26 października 2017 roku uczennice i uczniowie kl. II mpr (mechanik precyzyjny) pod opieką pana Przemysława Boreckiego - pomysłodawcy wyjazdu i wychowawcy pana Szymona Ladorskiego byli na wycieczce przedmiotowej w fabryce obrabiarek skrawających DMG MORI w Pleszewie. Fabryka FAMOT należąca do koncernu DMG MORI produkuje najnowocześniejsze obrabiarki CNC.

Na początku oglądaliśmy obrabiarki wystawione w sali pokazowej. Przy każdej z nich można było uzyskać szczegółowe informacje, a przy niektórych obserwować ich pracę. Wystawione były części, które zostały wykonane na takich maszynach. Poza tym znajdowały się tam stoiska producentów narzędzi skrawających - Sandvik Coromant, oprogramowania - Siemens oraz przyrządów pomiarowych - Haimer.

Następnie w salach konferencyjnych odbyły się prezentacje przygotowane przez przedstawicieli fabryki oraz firm ściśle z nią współpracujących takich jak Horn, Fuchs, WTO.

Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie fabryki. W halach produkcyjnych można było obserwować pracę ludzi i maszyn oraz robotów na liniach obróbczych i montażowych. Tam, gdzie to było możliwe, młodzież rozmawiała z pracownikami, zadawała pytania i wymieniała uwagi. Uczestnicy wycieczki otrzymali informatory, a na koniec zostali poczęstowani obiadem.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap