Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Volkswagen Poznań

volkswagenW sobotę 16 września 2017 roku w siedzibie Volkswagen Poznań w Swarzędzu odbyło się spotkanie inaugurujące I rok nauki uczniów klasy Volkswagen Poznań. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele zarządu VW Poznań, władz samorządowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice.

Dwunastu nowych pracowników młodocianych będących jednocześnie uczniami Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Politechnicznych odebrało swoje pierwsze umowy o pracę. O wyzwaniach stojących przed młodymi ludźmi, ale także o perspektywach, jakie daje nauka zawodu we współpracy z VW Poznań mówili pani Jolanta Musielak, członek zarządy VW Poznań, Starosta Poznański pan Jan Grabkowski oraz Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz.

W 2016 roku nasza szkoła rozpoczęła kształcenie uczniów w zawodzie mechanik precyzyjny we współpracy z VW Poznań. Nauka trwa trzy lata. Wiedzę teoretyczną uczniowie zdobywają w ZSP, natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej oraz z fabrykach Volkswagena we Wrześni i w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, młodociani pracownicy mają szansę otrzymać ofertę pracy w zakładach VW Poznań.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap