Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Volkswagen Poznań

volkswagenW sobotę 16 września 2017 roku w siedzibie Volkswagen Poznań w Swarzędzu odbyło się spotkanie inaugurujące I rok nauki uczniów klasy Volkswagen Poznań. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele zarządu VW Poznań, władz samorządowych, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice.

Dwunastu nowych pracowników młodocianych będących jednocześnie uczniami Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Politechnicznych odebrało swoje pierwsze umowy o pracę. O wyzwaniach stojących przed młodymi ludźmi, ale także o perspektywach, jakie daje nauka zawodu we współpracy z VW Poznań mówili pani Jolanta Musielak, członek zarządy VW Poznań, Starosta Poznański pan Jan Grabkowski oraz Starosta Wrzesiński pan Dionizy Jaśniewicz.

W 2016 roku nasza szkoła rozpoczęła kształcenie uczniów w zawodzie mechanik precyzyjny we współpracy z VW Poznań. Nauka trwa trzy lata. Wiedzę teoretyczną uczniowie zdobywają w ZSP, natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej oraz z fabrykach Volkswagena we Wrześni i w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, młodociani pracownicy mają szansę otrzymać ofertę pracy w zakładach VW Poznań.

GALERIA

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap