Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Budowlańcy z wizytą w firmie Mapei

ITB MAPEIW dniu 7 listopada 2017 roku klasa I TB (technik budownictwa) pod opieką pani Soni Chałupniczak, pani Małgorzaty Przyjemskiej oraz pana Jerzego Szczecińskiego, wzięła udział w wycieczce do firmy Mapei. Firma jest znanym na całym świecie producentem chemii budowlanej, zajmującą się wytwarzaniem m.in. produktów do montażu płytek ceramicznych, systemów ociepleń oraz wykończenia elewacji i domieszek do betonu.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie się w praktyce z organizacją fabryki oraz możliwość przyjrzenia się pracom produkcyjnym, logistycznym i jakościowym firmy. Po fabryce oprowadzał uczniów pan Tomasz Wojciechowski. W dniu wizyty pracownicy fabryki zajmowali się wytwarzaniem tynku mozaikowego, z tego względu uczniowie mogli przyjrzeć się procesowi technologicznemu jego powstawania, o czym na co dzień uczą się w szkole.  

Po zwiedzeniu fabryki, uczniowie mieli szansę wykorzystać wiedzę w praktyce. Prowadzący szkolenie pan Krzysztof Szary i pan Maciej Jagodziński, zaprezentowali podstawowe produkty firmy wraz ze sposobem ich użycia. Następnie młodzież została podzielona na grupy, każda z nich musiała wykonać zadanie – wtopienie siatki podtynkowej wykonywane na styropianie. Uczniowie z zadaniem poradzili sobie bardzo dobrze. Ostatnim punktem wizyty był test sprawdzający nabytą wiedzę podczas całego dnia – wygrana grupa została nagrodzona przez prowadzących.

Młodzież otrzymała narzędzia, którymi wykonywała prace, a także m.in. notesy, koszulki i czapki.

Za świetną organizację dziękujemy panu Maciejowi Jagodzińskiemu, panu Krzysztofowi Szaremu, panu Tomaszowi Wojciechowskiemu oraz wszystkim pracownikom udzielającym wyczerpujących odpowiedzi, na temat każdego działu fabryki. 

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap