Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Budowlańcy z wizytą w firmie Mapei

ITB MAPEIW dniu 7 listopada 2017 roku klasa I TB (technik budownictwa) pod opieką pani Soni Chałupniczak, pani Małgorzaty Przyjemskiej oraz pana Jerzego Szczecińskiego, wzięła udział w wycieczce do firmy Mapei. Firma jest znanym na całym świecie producentem chemii budowlanej, zajmującą się wytwarzaniem m.in. produktów do montażu płytek ceramicznych, systemów ociepleń oraz wykończenia elewacji i domieszek do betonu.

Głównym celem wycieczki było zapoznanie się w praktyce z organizacją fabryki oraz możliwość przyjrzenia się pracom produkcyjnym, logistycznym i jakościowym firmy. Po fabryce oprowadzał uczniów pan Tomasz Wojciechowski. W dniu wizyty pracownicy fabryki zajmowali się wytwarzaniem tynku mozaikowego, z tego względu uczniowie mogli przyjrzeć się procesowi technologicznemu jego powstawania, o czym na co dzień uczą się w szkole.  

Po zwiedzeniu fabryki, uczniowie mieli szansę wykorzystać wiedzę w praktyce. Prowadzący szkolenie pan Krzysztof Szary i pan Maciej Jagodziński, zaprezentowali podstawowe produkty firmy wraz ze sposobem ich użycia. Następnie młodzież została podzielona na grupy, każda z nich musiała wykonać zadanie – wtopienie siatki podtynkowej wykonywane na styropianie. Uczniowie z zadaniem poradzili sobie bardzo dobrze. Ostatnim punktem wizyty był test sprawdzający nabytą wiedzę podczas całego dnia – wygrana grupa została nagrodzona przez prowadzących.

Młodzież otrzymała narzędzia, którymi wykonywała prace, a także m.in. notesy, koszulki i czapki.

Za świetną organizację dziękujemy panu Maciejowi Jagodzińskiemu, panu Krzysztofowi Szaremu, panu Tomaszowi Wojciechowskiemu oraz wszystkim pracownikom udzielającym wyczerpujących odpowiedzi, na temat każdego działu fabryki. 

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap