Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Nic co budowlane nie jest nam obce

Budowlanka mini

Udział w cotygodniowych zajęciach na pracowni budowlanej bierze klasa I TB i II TB (technik budownictwa). Uczniowie wykonują przeróżne prace związane z budownictwem, celem przygotowania do egzaminu zawodowego oraz – w przyszłości  – pracy w zawodzie. W niżej zamieszczonej galerii zdjęć, można zobaczyć jak młodzież wznosi ściany z cegły pełnej oraz z pustaków ceramicznych. Widać również proces wykonywania stropu Kleina – poziomej przegrody, oddzielającej kondygnacje budynku, która po wykończeniu stanowić będzie jednocześnie podłogę i sufit.

Czytaj całość

Szkolenie dla uczniów - firma Knauf

KNAUF 2017W dniach od 3 oraz 10 listopada 2017 roku odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę Knauf, w którym wzięła udział młodzież z klasy II TB (technik budownictwa). Firma jest jednym z najbardziej znanych producentów materiałów budowlanych na świecie. Szkolenie przeprowadzone na zajęciach praktycznych budownictwa obejmowało głównie zagadnienia dotyczące tynków gipsowych.

Czytaj całość

Budowlańcy z wizytą w firmie Mapei

ITB MAPEIW dniu 7 listopada 2017 roku klasa I TB (technik budownictwa) pod opieką pani Soni Chałupniczak, pani Małgorzaty Przyjemskiej oraz pana Jerzego Szczecińskiego, wzięła udział w wycieczce do firmy Mapei. Firma jest znanym na całym świecie producentem chemii budowlanej, zajmującą się wytwarzaniem m.in. produktów do montażu płytek ceramicznych, systemów ociepleń oraz wykończenia elewacji i domieszek do betonu.

Czytaj całość

Na placu budowy

Plac budowyW dniu 29 września 2017 roku klasa II TB (technik budownictwa) wzięła udział w wycieczce  na plac budowy osiedla "Nowa Gorzelnia". Inwestycja jest realizowana przez firmę Apart Grupa Deweloperska i znajduje się w pobliżu ul. Opieszyn we Wrześni. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się w praktyce z organizacją placu budowy oraz możliwość przyjrzenia się pracom i materiałom budowlanym, o których na co dzień uczą się w szkole.

Czytaj całość

Potrafią usunąć azbest...

azbestW dniu 15 września klasa IV TB (technik budownictwa) wzięła udział w szkoleniu przeprowadzonym przez przedstawicieli Głównego Instytutu Górnictwa z Katowic. Tematem spotkania było bezpieczne użytkowanie wyrobów zawierających azbest. Wykładowca dr inż. Jacek Grabowski przedstawił negatywny wpływ wydzielania się pyłu azbestu na nasz organizm oraz na środowisko. Młodzież poznała różne typy tego wyrobu oraz poszczególne ich właściwości.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap