Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

VI Olimpiada Wiedzy o Mediach

olimpiada wiedzy o mediach

"Media w edukacji – jak pomagają, jak szkodzą?" oraz "Moje pokolenie w mediach społecznościowych" – to dwa tematy prac, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych z klasy II TI (technik informatyk), biorący udział w tegorocznej VI Olimpiadzie Wiedzy o Mediach. Tematy zostały zaprezentowane w formie prac pisemnych. Organizatorem olimpiady jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a współorganizatorem m.in. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kwalifikację do etapu okręgowego otrzymali Jakub Kamiński i Stanisław Ćwierkiewicz. Dalsze zmagania odbędą się już 13 grudnia 2019 roku, jednocześnie w 16 uczelniach na terenie całego kraju – w województwie wielkopolskim będzie to Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. II etap polegać będą na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Komitet Główny Olimpiady z zakresu wiedzy o mediach, edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej oraz samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych.

Jakubowi i Stanisławowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekunem uczniów jest pan Rafał M. Socha.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap