Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Patrycja Milczarek finalistką Olimpiady Cyfrowej

olimpiada cyfrowaPatrycja Milczarek, uczennica klasy I TI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych zakwalifikowała się do finału Olimpiady Cyfrowej. Jest w gronie 20 najlepszych osób, spośród 2346 uczestników z 242 szkół z całej Polski. Celem konkursu, którego organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska, jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów.

W II etapie olimpiady Patrycja wykonała dwa zadania. Pierwszym z nich było stworzenie artykuł w Wikipedii, opracowując hasło z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej. Jej dziełem jest materiał na temat dozwolonego użytku publicznego, czyli ustawowego ograniczenia wyłącznych praw autorskich, pozwalającego określonej grupie podmiotów korzystać na szczególnych zasadach z utworów chronionych autorskimi prawami majątkowymi. Chodzi tutaj m.in. o oświatę, naukę, biblioteki, muzea i archiwa, a także wydawców podręczników, antologii, encyklopedii i atlasów oraz organizatorów ceremonii religijnych i uroczystości państwowych. Artykuł można przeczytać klikając tutaj!

Drugim zadaniem było przygotowanie cyklu filmów/materiałów wideo, na jeden z trzech tematów. Patrycja wybrała zagadnienie social media – czego o nich nie wiemy, a wiedzieć powinniśmy? Efektem jej pracy są trzy filmy, dotyczące historii mediów społecznościowych, hasztagów oraz influencerów.

Finał Olimpiady Cyfrowej odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2018 roku w Warszawie. Patrycji serdecznie gratulujemy i trzymamy za nią kciuki!

 

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap