Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Patrycja Milczarek finalistką Olimpiady Cyfrowej

olimpiada cyfrowaPatrycja Milczarek, uczennica klasy I TI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych zakwalifikowała się do finału Olimpiady Cyfrowej. Jest w gronie 20 najlepszych osób, spośród 2346 uczestników z 242 szkół z całej Polski. Celem konkursu, którego organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska, jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów.

W II etapie olimpiady Patrycja wykonała dwa zadania. Pierwszym z nich było stworzenie artykuł w Wikipedii, opracowując hasło z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej. Jej dziełem jest materiał na temat dozwolonego użytku publicznego, czyli ustawowego ograniczenia wyłącznych praw autorskich, pozwalającego określonej grupie podmiotów korzystać na szczególnych zasadach z utworów chronionych autorskimi prawami majątkowymi. Chodzi tutaj m.in. o oświatę, naukę, biblioteki, muzea i archiwa, a także wydawców podręczników, antologii, encyklopedii i atlasów oraz organizatorów ceremonii religijnych i uroczystości państwowych. Artykuł można przeczytać klikając tutaj!

Drugim zadaniem było przygotowanie cyklu filmów/materiałów wideo, na jeden z trzech tematów. Patrycja wybrała zagadnienie social media – czego o nich nie wiemy, a wiedzieć powinniśmy? Efektem jej pracy są trzy filmy, dotyczące historii mediów społecznościowych, hasztagów oraz influencerów.

Finał Olimpiady Cyfrowej odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2018 roku w Warszawie. Patrycji serdecznie gratulujemy i trzymamy za nią kciuki!

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap