Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

olimpiada filmowa etap okregowyDrugi dzień maratonu olimpiad o mediach i przetwarzaniu informacji 6-osobowa reprezentacja naszej szkoły spędziła w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu. W murach tej szkoły 11 stycznia 2018 roku, punktualnie o godzinie 12:00, rozpoczął się etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, organizowanej przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny.

W zawodach uczestniczyli uczniowie klasy II TI (technik informatyk) Zespołu Szkół Politechnicznych: Monika Pawlak, Jakub Nowaczyk, Jakub Ostach, Stanisław Roszkowiak, Daniel Urbanowicz oraz Oskar Wąsiewicz. 

Zawody II stopnia składały się z dwóch części. W ramach pierwszej części uczniowie przygotowali zdalnie autorskie prace, podejmujące tegoroczny temat przewodni olimpiady, czyli kino wartości. Każdy z nich stworzył samodzielnie fotokast, który został wysłany do Warszawy - do Komitetu Głównego Olimpiady.

W ramach drugiej części, uczestnicy odpowiadali na pytania testowe i dwa pytania otwarte z zakresu wiedzy o filmie i komunikacji społecznej. Mieli na to maksymalnie 120 minut. Zakres tematyczny eliminacji okręgowych odpowiadał znajomości zagadnień z podstawy programowej IV etapu edukacyjnego z przedmiotów: język polski, wiedza o kulturze i wiedza o społeczeństwie - w stopniu niezbędnym do uzyskania oceny celującej na zakończenie nauki przedmiotu oraz bardzo dobrej znajomości zagadnień ujętych w programie olimpiady.

Wyniki etapu okręgowego zostaną opublikowane najpóźniej na początku lutego 2018 roku. Naszym reprezentantom życzymy powodzenia!

GALERIA
(fot. Rafał M. Socha)

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap